גידולי החווה

הדבורים אוספות את הצוף מעשבי הבר ומפרחי פירות היער ומיצרות דבש עשיר וטעים במיוחד.

​צמחי הפטל והאוכמניות שותים ממי הגשמים ומצמיחים לנו פירות יפים ועסיסים.

דבש טהור מפרחי פירות יער

דבורים עפות ברדיוס של כ-3 ק"מ ולכן ניתן לדעת מהו מקור הצוף שלהן. מצוף של פרחים שונים יתקבלו דבשים השונים בצבעם, בטעמם, בריחם, בתכולת הארומה והמרכיבים היחודיים לצוף פרחים.

מה הסגולות המיוחסות לדבש?

כבר לפני אלפי שנים שימש הדבש כתרופה לבעיות בריאות שונות.

מבחינה תזונתית, אחוז הפרוקטוז (סוכר הפירות) בדבש גבוה יותר מאשר הגלוקוז, ולכן פירוקו בגוף מעלה את רמות הסוכר באופן מתון יותר מאשר סוכר לבן. מלבד זאת הוא מכיל רכיבים תזונתיים שאינם קיימים בסוכר: יש בו כמויות יפות של נוגדי חמצון וחומרים נוגדי זיהום. בין השאר הוכחה יעילותו בטיפול בזיהומי הרפס ובשיקום תפרים וחתכים של יולדות. נוסף על כך, חוקרים שבדקו את השפעתו על חולי סוכרת מצאו להפתעתם שהוא תורם לאיזון הסוכר אצלם.

אוכמניות

צמח האוכמניות מוכר באנגלית כ-Blueberry. הוא גדל כשיח רב-שנתי אשר מייצר פירות בצורה כדורית בצבעי כחול-סגול. האוכמניות שונים מפטל בהיותו מוגדר כעץ לפי ההלכה היהודית. לפיכך קיימים בו דיני הערלה האוסרים אכילה ממנו בשלוש השנים הראשונות לנטיעתו. בשנה הרביעית מותרים הפירות לאכילה.
בעולם המערבי ש גידול רב בייצור ובצריכה של אוכמניות. מכל הפירות בעולם, הגידול הרב-שנתי בצריכת האוכמניות תופס את המקום הראשון. גם בישראל יש ביקוש הולך וגובר לפרי האוכמניות. לאוכמניות יש סגולות בריאותיות רבות, הם קלים לאכילה כחטיף בריא, וטעימים הן לילדים קטנים והן למבוגרים.
לצמח האוכמניות דרישות מיוחדות בתנאי הגידול והדישון. במקור, צמחי האוכמניות מגיעים מאזורים עם קרקע חומצית, עם מדד pH הקרוב ל-5. רוב הקרקעות בארץ הן בסיסיות ואינן חומציות. לכן, יש צורך בהחמצת הקרקע, או לחלופין, ניתן לגדל את הצמחים במצעי גידול חומציים.
 מו"פ ההר המרכזי חוקר ומפתח שיטות גידול מיוחדות, אשר מאפשרות גידול אוכמניות בצורה מסחרית בישראל. בנוסף, המו"פ ביצע ייבוא של זנים חדשים ומשופרים לישראל, מהאוניברסיטה של מדינת ג'ורג'יה בארה"ב.

פטל אדום

צמח הפטל מוכר באנגלית כ-Raspberry. הוא גדל כשיח רב-שנתי אשר מתחדש כל שנה ממערכת שורשים מתחת לקרקע. למרות שפטל הוא פרי, לא קיימים בו דיני הערלה לפי ההלכה היהודית. לפיכך מותר להשתמש בפירות הפטל כבר בעונת הגידול הראשונה (וברכתו "בורא פרי האדמה"). 

פירות יער והפטל בתוכם ידועים כפירות בריאים מאוד, עם רמות גבוהות של ויטמינים ונוגדי-חמצון. הפירות אינם מצריכים הכנה, והם טעימים לבד או בתוספת מגוון מאכלים ומאפים, עבור ילדים ומבוגרים כאחד.

אנו בחוות קשואלה עובדים בשיתוף מו"פ ההר להתאמת זנים המתאימים לארץ ויצירת גידול מיטבי באקלים הישראלי.

את פריחתו של הפטל האדום ניתן לראות בחודשים אפריל עד יוני והאבקתו מתבצעת על ידי דבורים.

עונת הקטיף היא בחודשי הקיץ החל מאמצע מאי תחילת יוני למשך מספר חודשים.