"מיומנויות שטח"

"מיומנויות שטח" - בסדנה זו נכיר מושגים בסיסיים כגון קריאת שטח, גישוש והדלקת אש. נלמד את תוואי השטח, ניווט, נלמד לזהות תנועות חשודות ולעקוב אחרי בעלי חיים שונים ביער. בנוסף נחקור את מקור האש וכיצד ניתן להפיק באחריות אש ביער - הגורם החשוב והראשוני ביותר להישרדות האדם בטבע.

קרא עוד
סדנת בנייה מסורתית - סיתות ובנייה באדמה

באמצעות חומרים פשוטים מהטבע- אדמה, קש ואבנים נלמד ונגלה היכן ניתן למצוא את האדמה, כיצד כורים אותה, מחזקים אותה, וכיצד יוצרים ממנה מבנים חזקים ועמידים.

קרא עוד
עבודה חקלאית

חיבור לאדמה על ידי עמל ועבודת כפיים. שתילה וגידול צמחים לא מקומיים ( פטל ואוכמניות) ייצור קומפוסט – שימוש משני בפסולת האנושית לטובת דשן – מחזור. למידה על ערך החלוציות, אקולוגיה, עמל ואהבת הארץ.

קרא עוד
סיור ושיחה

סיור בחווה, סקירה היסטורית על המקום והאזור, הדרכה בנושאי התיישבות, ציונות , סיפור שיירת הל"ה וגוש עציון, החקלאות בימנו ושיח פתוח.

קרא עוד
"בישולי שדה"

בישול בשילוב מיומנויות שטח בסגנון "מאסטר שף". פעילות מגבשת, מהנה ומלמדת בדגש על עבודת צוות, תקשורת, חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה.

קרא עוד
"שביל החלב"– הכנת גבינה

ייצור הגבינה משלב החליבה ועד התוצר הסופי, נטעם גבינה בטעמים שונים בתוספת עשבי תיבול מקומיים. תוך הדגמה והסברים. נרגיש בידיים ונראה מקרוב את העיזים והכבשים בתוך הדיר.

קרא עוד
"דרך הלחם" – אפיית פיתות

סדנת דרך הלחם היא פעילות חווייתית העוקבת אחרי תהליך הכנת הלחם לפני עידן המכונה, נלמד על דרכו של גרגיר החיטה מהשדה לצלחת, נפריד את הגרגרים מהמוץ ונתנסה בטחינת הגרגרים באבן רחיים, ממש כמו פעם! נכין בצק ונאפה פיתות במדורה על סאג'

קרא עוד
סדנאות O.D.T

פעילות שמשלבת גיבוש ועבודת צוות. חוויה אתגרית מהנה תוך פיתוח כישורי מנהיגות עמידה באתגרים קבוצתיים ושיתוף פעולה.

קרא עוד
יצירה מהטבע

פעילויות יצירה מגוונות למשל טוויית צמר/קליעת סלים עם מחטי אורן / הכנת מנורת שמן עתיקה מחמר. שילוב של שימוש בחומרי גלם בסיסיים המצויים בטבע ופיתוח המחשבה והיצירתיות.

קרא עוד